סגור

x

דף הבית  > חדשות

חשיבות של פעילות גופנית בזמן לימודים

בחיים שלנו יש הרבה דרכים להצליח. ובכלל, אם נדייק, נאמר, שיש הרבה הגדרות למהי הצלחה. כיוון שהצלחה, זה משהו שיכול להשתנות מאדם לאדם ולכל אחד יש את השיא הפרטי שלו.

 

אבל מה יקרה, אם נספר לכם על אחת הדרכים המוכחות , שאם משתמשים בה בצורה יעילה וחכמה היא מסוגלת לשפר בצורה משמעותית את הציונים שלכם בלימודים ולגרום לכם להצליח...?

 

לא מדובר באמונות, או תורות פסיכולוגיות רוחניות למינהן.. מדובר בפעילות שבעצם, נורא מוכרת וידועה לכולנו. פגשנו אותה בבית הספר היסודי, בתיכון ואפילו בצבא. במהלך השנים התעסקנו בה (מי יותר ומי פחות) לפעמים דחקנו אותה הצידה ונתנו מקום בחיינו לדברים קצת אחרים. אבל מאז ומעולם היא תמיד היתה נוכחת בחיינו באיזושהי צורה.

מדובר על אחת מהפעילויות היותר מועילות שאנחנו יכולים לעשות בחיים שלנו, והיא פעילות גופנית.

 

מחקר שנעשה בארה"ב, מצא שתלמידים שביצעו פעילות גופנית הצליחו בצורה משמעותית וקיבלו ציונים גבוהים יותר מתלמידים שלא ביצעו פעילות גופנית. מסתבר, (וזה ממש הוכח מדעית!) שברגע שמבצעים פעילות גופנית כלשהי, ולא משנה איזו, בין הליכה, ריצה, רכיבה על אופניים, אירובי, זומבה, וכו', בצורה נמרצת, במשך 3 פעמים בשבוע, מצליחים להעלות את רמת הריכוז בשיעורים- ומתוך כך להצליח יותר.

 

אפשר להבין מכך, שפעילות גופנית נחוצה, הכרחית ומועילה בזמן לימודים, ובפרט בתקופת מבחנים, בהם נדרשת יכולת ריכוז גבוהה על מנת להצליח לעבור אותה בצורה הטובה ביותר. המלצה שלנו, שימו את הציניות בצד, דלגו על העצלנות הטבועה עוד מילדות, התעלו על עצמכם,שברו את השיא האישי שלכם ובסוף, תראו שעוד תצליחו. 

חדשות

עצות ללימודים אקדמיים בעידן קורונה ולמה זה יכול להיות מסוכן עבור האוכלוסייה

עצות ללימודים אקדמיים בעידן קורונה...

אתם תהיו דור סטודנטים מיוחד השונה מכל דור סטודנטים שהכרתם אי פעם, בעידן קורונה אנחנו עושים שינוי...

תנאי קבלה חדשים בשל משבר הקורונה

תנאי קבלה חדשים בשל משבר הקורונה

תנאי קבלה חדשים בשל משבר הקורונה   בשל התפרצות נגיף הקורונה שגרם למשרד הבריאות להטיל...

פערי ענק בין תלמידים יהודים לערבים בלימודים-לימודי מדעים בקריסה

פערי ענק בין תלמידים יהודים לערבים...

בואו לא נתמקד בנתוני ה-OECD והירידה הניכרת בלימודי מדעים שכלם מדברים עליה, על זה אפשר לקרוא בכתבה...