סגור

x

דף הבית  > ביולוגיה התפתחותית ואקולוגיה מולקולרית של צורבים

ביולוגיה התפתחותית ואקולוגיה מולקולרית של צורבים

שם ותחום המעבדה : ביולוגיה התפתחותית ואקולוגיה מולקולרית של צורבים

מקום המעבדה :

שם ראש המעבדה : ד"ר תמר לוטן

תאריך עדכון: 2017-06-18 09:35:51

דרושים
עבודה לפי שעות : 0
סטודנטים לסטאג' : 1
סטודנטים לתואר שני : 2
סטודנטים תואר שלישי (דוקטורנט) : 1
פוסט דוקטורנט : 0

אודות המעבדה

המעבדה חוקרת תהליכי התפתחות ואקולוגיה מולקולרית בצורבים ומתמקדת בתהליכי התפתחות ראשוניים, הבנת מנגנון החישה והמערכת העצבית והבנת דרך יצירת ופעולת מנגנוני הצריבה גם מהיבטים אבולוציונים. ליצירת קשר lotant@univ.haifa.ac.il

מידע על המעבדה

למערכת הצורבים הכוללת את שושנות הים, האלמוגים, ההידרות, המדוזות  וקבוצה גדולה של טפילים בשם מיקסוזואה, תפקיד חשוב במערך האקולוגי הימי. בנוסף, לחקר הצורבים יש השלכות אקולוגיות, אבולוציוניות, רפואיות וכלכליות.

תחומי המחקר העיקריים במעבדה כוללים:

  • חקר תהליכי התפתחות של מינים כמו מדוזה ושושנת ים שהופיעו לראשונה בשחר האבולוציה, לפני קרוב ל-700 מיליון שנה, והשוואתם עם תהליכי התפתחות בבע"ח מפותחים יותר. הדגשים הינם על תהליכי הבקרה בהתפתחות הביצית, שינויים במערכת העצבית בתהליך המטמורפוזה מפגית (לרווה) השוחה בים לפוליפ הצמוד למצע, או רבייה א- מינית להבנת יצירת המדוזות מפוליפ אחד.
  • חקר מסלולים ביוכימיים ובקרתם הגנטית בתהליך קביעת תאי המין מתאי גזע במטרה לקדם הבנה בסיסית של שלבים ראשוניים בהיווצרות בע"ח.
  • מחקר של מערכות הזרקה טבעיות בגודל מיקרוסקופי. למנגנון הצריבה של הצורבים יכולת הזרקת נוזלים בלחץ של 150 אטמוספרות בחלקיקי שנייה. במעבדה מתבצע מחקר ביולוגי והנדסי להבנת תהליכי בנית המזרק ויצירת הלחץ במערכת, לצד הבנת הזרימה דרך צינור (מחט) בקוטר ננומטרי.
  • הבנת מנגנוני ההזרקה בקבוצת המיקסוזואה המנצלת מנגנונים אלו למטרות שונות ויחודיות לקבוצה.

 

בכדי לענות על שאלות המחקר אנחנו בוחנים את האורגניזם השלם, המערכת התאית ועד לרמה המולקולרית של ה- RNA והחלבון.

 

לפרטים נוספים:  

http://marsci.haifa.ac.il/labs/lotan